מלון ענבל בירושלים בחר בפתרונות האחסון של NetApp

אחסון מרכזית אחודה מבית NetApp, לצד שדרוג תשתיות מחשוב מיושנות, קונסולידציה של התשתיות, העלאת רמת הזמינות של תשתיות המלון, ביצוע DRP להמשכיות עסקית בעת אסון לענן ציבורי של חברת 010 ועוד. הפרויקט של מלון ענבל עומד בחזית הטכנולוגיה וכולל בתוכו ענן פרטי לתפעול שוטף, ענן ציבורי לצורכי תפעול באסון ותשתית אחודה וחדשנית מבית NetApp. הפתרון של NetApp משרת כ– 80 משתמשים, ביניהם פקידי קבלה, שירות הזמנות, שירות מכירות, שיווק והנהלה. היקף הפרויקט נאמד בכחצי מיליון ש"ח.

"היתרון העיקרי של NetApp מבחינתנו, שפתרונותיה מאפשרים לנו לבצע רפליקציה לענן מרוחק, לצד היכולת לבחור את ספק הענן. הפתרון של NetApp יכול להתחבר עם כל מכונה, בכל גודל ובכך מאפשר גמישות וחופש בחירה של ספק שירותי ענן. כך הלקוח לא מוגבל לספק, שיכול להכתיב תנאים ומחיר", משתף רם צוברי, מנמ"ר מלון ענבל ירושלים. רם מוסיף כי "מלון ענבל הוא מלון חמישה כוכבים יוקרתי שכל תפעולו השוטף מבוסס על מערכות המידע שברשותו. לכן המלון אינו יכול לקבל מצב של חוסר זמינות. מערכת האחסון המרכזית החדשה מבית NetApp מאפשרת למלון לפעול ללא מצב של השבתה. בנוסף, הפרויקט הוריד משמעותית את עלויות האחזקה השוטפת של מערכות המחשוב".

גיא רחמים, סמנכ"ל טכנולוגיות אזורי בחברת NetApp ישראל: "מנהלי מערכות מידע משמשים כיום, בין היתר, כמתווכים של שירותי מידע לארגון. תפקיד חדש זה מחייב טכנולוגיות, שיכולות להאיץ את זמן התגובה של מערך ה-IT ולאפשר יעילות תפעולית ויעילות של המשאבים. מלון ענבל מודעים לחשיבות קיומו של מערך אחסון מאוחד, שמטרתו לשמר את המידע ולוודא שיהיה זמין ומגובה כל העת. המערכות שהוטמעו יבטיחו להם שמירה על המשכיות וזריזות תפעולית, תוך חסכון בהווה ובעתיד".

חברת NetApp‏ מפתחת פתרונות חדשניים לאחסון וניהול של מידע המאיצים פריצות דרך עסקיות ומאפשרים חיסכון עצום בעלויות. המחויבות שלנו למימוש יום יומי של ערכי הליבה שלנו ולהכרה שאנו זוכים לה שנה אחר שנה כמקום עבודה נהדר בכל רחבי העולם היא אבן היסוד להצלחתנו וצמיחתנו בטווח הארוך, וכן להצלחתם של שותפינו לדרך ושל לקוחותינו. גלה את המחויבות שלנו לסייע לחברות וארגונים בכל רחבי העולם להגיע רחוק יותר, מהר יותר, בכתובת www.netapp.com/il.

לפרטים נוספים: נעם נחום, ליז רוזנבלט. טל. 03-5046111, 6#. נייד.050-5298131.